60 éve, 1963. szeptember elsején szólalt meg először az iskolacsengő a Nyíregyházi Tankerületi Központ fenntartásában működő Nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola Vécsey Károly Tagintézményében. Ma már nagyon sok olyan diák van az érkerti iskolában, akinek, nem csupán a szülei, hanem a nagyszülei is itt ismerkedtek meg a számok és a betűk csodás világával. A közoktatási intézmény ünnepi rendezvénysorozattal tiszteleg az elmúlt hat évtized előtt.

60 év egy ember életében is sok idő. Egy szervezetében pedig rengeteg változást hozhat. Az érkerti városrész ikonikus általános iskolája azonban állta az idők próbáját, generációkat oktatott és nevelt szép eredménnyel. A 60. születésnapot méltó módon szeretnék megünnepelni, ezért programokat szerveznek az iskola munkatársai. Elsőként a vécseys hétre kerül sor. 2023. szeptember 30-án, délelőtt már hetedik alkalommal tartják meg az Érkerti Családi- és Pályorientációs napot színpadi fellépőkkel, gyermek és családi programokkal, ahová a környékbeli óvodásoknak is érdemes ellátogatni. Október 2-án, hétfőn a Vécsey Kupán mérhetik össze tudásukat és ügyességüket a város 3. és 4. évfolyamos tanulói, de ezen a napon hirdetnek rajzpályázatot az Állatvédelmi hét keretében óvodások számára is a Vécseyben. Október 3-án, kedden az Állatok Világnapjáról emlékezik meg a már második éve a címet büszkén viselő, open-air tanteremmel is rendelkező, érkerti ökoiskola. Október 4-én, szerdán a város iskolásait várják játékos tanulmányi versenyekre a Vécseybe. A közös ünneplés keretében 4. osztályos csapatoknak „Játékos irodalmi vetélkedőt”, 7-8. évfolyamosoknak „Játékos angol nyelvi akadályversenyt”, felsősöknek „Ma lesz a holnap tegnapja” játékos komplex kalandtúrát, ötödikeseknek „Lovas nemzetünk” természettudományos versenyt, és szintén felsősöknek informatika versenyt rendeznek az iskolában. A csütörtök a Diákönkormányzat napja, és a péntek sem telik eseménytelenül, hiszen kirándulni mennek a gyerekek. A 60 éves jubileum kapcsán az iskola megszólítja volt tanárait és tanulóit is, akiket szeretettel várnak a programsorozatra. A múlt jeles személyigégei mellett a jövő generációját is várják a Vécseybe, hiszen október 18-án, meglepetésekkel teli Nyílt Napra invitálják az érdeklődő óvodásokat és szüleiket. A folyamatosan emelkedő iskolaátlag, az Oktatási Hivatal által is kiemelt kompetenciamérési eredmények, a lemorzsolódással veszélyeztetett tanulók alacsony száma is fémjelzi a Vécsey Károly Tagintézmény eredményeit. Ezek, valamint az empatikus, elfogadó nevelőtestület pedig garancia lehet egy újabb, sikeres 60 évre.