Iskolánk minden évben megrendezi a felsős tanulóknak a hangos olvasási versenyt. Idén november 11-én került erre sor. Iskolánkat minden osztályból 2-2 tanuló képviselte. A verseny elején intézményvezető úr köszöntötte a versenyzőket és sok sikert kívánt mindenkinek.

A verseny megkezdése előtt pár percig ismerkedtek a gyerekek a szépirodalmi szövegekkel. 5-6. évfolyamon Lajos király medvevadászatáról, a 7-8. évfolyamosok Bachát László: Nyelvhasználat és emberi magatartás című esszéjéből olvashattak.

Ezt követően sorszám szerint hallgatta meg őket a zsűri.

A versenyzők értékelésének szempontjai az olvasástechnika, a kifejező olvasás és a hallgatósággal való kapcsolatteremtés voltak.

A jól szervezett, remek színvonalú versenyen tanulóink bizonyították olvasástudásukat és szeretetüket.

Versenyzőink eredményei:

5-6.évfolyamon

1. helyezett Nagy Ádám
  2. helyezett Román Tamás
  3. helyezett Ádám Jázmin

Különdíjas: Bódi Mercédesz

7-8. évfolyamon

1. helyezett Geri Dániel
  2. helyezett Takács Lilla
  3. helyezett Bakó Bianka

Különdíjas: Berki Jázmin

A versenyen részt vett még Gulyás Norbert, Botos Barbara, Kamenár Krisztina, Bajusz Cintia 7. osztályos tanulók.

Felkészítő nevelők: Baloghné Kormány Éva, Bakkné Csapó Erika, Pázmándi-Drabik Judit

Az eseményről készült képeket IDE kattintva tekintheti meg.