Kedves Gyerekek, Tisztelt Szülők!

A nemzeti identitás erősítését célzó programokról szóló 1042/2019. (II. 18.) Korm. határozat alapján Magyarország Kormánya egyetértett azzal, hogy az ezeréves magyar kultúra a jelen állampolgárainak és  a  jövő  nemzedékeinek  művelődése,  önkifejezése  és  nemzeti  identitása,  valamint  Magyarország kulturális  fennmaradása  szempontjából  fundamentális  jelentőségű  érték,  ennél  fogva  a kiteljesítés  az állam kiemelt felelőssége.

Ennek  jegyében  a  Kormány  életre  hívta  a Lázár  Ervin  Programot,  amely  szociális  helyzettől  és lakóhelytől függetlenül minden, az 1-8. évfolyamon tanuló általános  iskolai diák részére  tanévenként egyszeri  alkalommal  ingyenesen  biztosítja  a  színházi-,  tánc-,  és  cirkuszi  előadások,  komolyzenei hangversenyek, illetve az őshonos állatok bemutatóhelyei látogatásának élményét.

A megvalósítást az Emberi Erőforrások Minisztériuma irányítja, a Nyíregyházi Tankerületi Központ koordinálja. Köszönjük a támogatásukat!

A Lázár Ervin Program keretében a Vécseysek minden tanévben eljutnak egy-egy programra, mely megfelel a fenti irányelveknek.

1. évfolyamon bábszínházi előadást láthatnak.

2. évfolyamon egy előadóművész lép fel az iskolában.

3. évfolyamon a Nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház egy előadását tekinthetik meg.

4. évfolyamon komolyzenei, vagy népzenei programon vesznek részt a suliban, vagy a városban egy rendezvényhelyszínen.

5. évfolyamon a Nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház egy előadását tekinthetik meg.

6. évfolyamon cirkuszlátogatásra utaznak Budapestre.

7. évfolyamon egy előadóművész lép fel az iskolában.

8. évfolyamon színház látogatásra kerül sor Budapesten.

A mi iskolánk már megkezdte a programok megvalósítását. Folynak a regisztrációk, illetve a 3. és 5. évfolyamunk a tegnapi napon már meg is tekintette a színházban a Piroska vs. Farkas c. színdarabot. A szervezés nagyon jó volt, még busz is jött a ygermekekért.

A további programokról rendszeresen beszámolunk honlapunkon.