Tóth Zolka színművész volt a 2. egészségnap vendége. A művész úr már több mint 25 éve a Nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház színművésze. Sok-sok szerepben láthattátok, hiszen gyermekdarabokban is szívesen vállal szerepet.

A "Fő az egészség" EFOP-1.8.5-17-2017-00327 pályázatunk záró rendezvényére, a 2. egészségnapra került sor 2018. december 19-én. Ez volt a program 20. nagyrendezvénye. 10 alkalommal tartottunk ismeretterjesztő előadásokat, foglalkozásokat a tanulók szemléletformálása érdekében. 4 alkalommal zajlott főzőverseny, 4 alkalommal tájékoztató nap, és 2 esetben Egészségnapra került sor.

A mostani rendezvényen összegeztük a pályázat tapasztalatait, eredményeit. Felszólalt Veres László tagintézmény vezető (mint projektmenedzser), Pataki Krisztina tankert vezető, Csajági Éva, Dalanics Katalin tankonyha vezetők.

Dobó Patrícia DÖK vezető a gyerekek kérdéseit gyűjtötte össze, majd tette fel Tóth Zolka művészúrnak, aki elmondta, hogy szanészként is igyekszik egészségesen étkezni, ami nem könnyű a szakmája különleges időbeoztása miatt. Felhívta a tanulók figyelmét a folyadék-, elsősorban víz fogyasztás fontosságára. Külön kemelte, hogy korábban gyakran lépett fel kórházak gyermekosztályain, ahol sajnos sokszor találkozott az energia italok fogyasztása miatt bekerült gyermekekkel. Kérte, ne igyanak energiaitalokat!

Ez a pályázat nagyon sokat adott a tagintézménynek! Köszönet Tóth Gábornénak, a Vécsey Károly Alapítvány vezetőjének! A pályázat megvalósítása során sok-sok kép készült, ezek folyamaosan kerülnek majd fel az oldalunkra!

Záró rendezvényünk képei itt! (Köszönjük Csajági Éva néni!

Továbbiak Tóth Zolka színészről itt!