4400 Nyíregyháza, Vécsey köz 27. | Telefon: 06-42-512-814 | e-mail: vecseytagiskola@gmail.com

Nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola VÉCSEY KÁROLY TAGINTÉZMÉNYE

Kattintson ide, ha be szeretne lépni az iskola KRÉTA rendszerébe!

Kattintson ide, ha segítségre van szüksége a belépéshez KRÉTA rendszerbe!

Kattintson ide, ha a beiskolázási programjainkra, tudnivalókra kíváncsi!

Támogassa alapítványunkat! Vécsey Károly Alapítvány: 11744003-20130082-00000000

Nyilatkozzon az adó 1%-áról!

Kedvezményezett neve: Vécsey Károly Alapítvány. Adószám: 18797703-1-15.

 ÉTKEZÉS LEMONDÁS: 06-30-176-62-66 (Fábián Attiláné)

2018 02. 22.-23.-án iskolánk 34 tanulója 3 kísérő pedagógussal /Bakkné Csapó Erika, Cziberéné Pirint Éva és Csajági Éva tanárnőkkel/ a Petőfi Irodalmi Múzeum Aranyút Pályázata keretében nagyszerű programokon vehetett részt Budapesten. A Petőfi Irodalmi Múzeumban múzeumpedagógiai foglalkozás keretében ismerkedhettek meg diákjaink Arany János alakjával, életművével és korával. A margitszigeti séta alkalmával Arany János kései életművének nagyon fontos színhelyeit járhatták be tanulóink, a Pesti Vigadó történetével és épületével is megismerkedhettek egy idegenvezető segítségével. Ezeket a programokat, az utazás, a szállás és az étkezések költségeit teljes mértékben az Aranyút Pályázat biztosította a csoportnak. A Pályázat kötelező és fakultatív programjait még kiegészítették a kísérő pedagógusok a Nemzeti Múzeum megtekintésével és sok szép sétával /a Duna-parton, a Szabadsághídon át Budára, a Váci utcán, a Vörösmarty téren stb./

-Csajági Éva tanárnő írása

Éva néni képei megtekinthetők a galériában.